CAILLOU ÇİZGİFİLM YUMURCAK TV


CAILLOU ÇİZGİFİLM YUMURCAK TV


Yumurcak Tv (((( Canlı İzle ))))

Caillou, yazar Christine L'Heureux ve çizer Hélène Desputaux'un kitaplarından televizyona uyarlanan Kanada yapımı çizgi filmdir.
Çizgi film, Caillou adlı 4 yaşındaki bir erkek çocuğun insanlarla ilişkilerini ve günlük yaşamını konu alır.


Tarih:Hergün
Saat:06:55 09:25 11:25 14:20 20:25(TSİ)
Yayın:Yumurcak Tv (((( Canlı İzle ))))
Kanal:Yumurcak Tv
Türü:Çocuk / Çizgifilm
Yaş Grubu:7 +
Yazar:Christine L'Heureux
Hakkında:

Caillou (okunuşu: Kayu), yazar Christine L'Heureux ve çizer Hélène Desputaux'un kitaplarından televiyona uyarlanan Kanada yapımı çizgi dizidir. Dizi, Caillou adlı 4 yaşındaki bir erkek çocuğun insanlarla ilişkilerini ve günlük yaşamını konu alır. Orijinal dili Fransızca olan dizi, farklı dillere çevrilerek Amerika'dan Almanya'ya, İngiltere'den Türkiye'ye kadar pek çok ülkede yayımlanmaktadır.

Caillou sözcüğü Fransızcada "çakıl taşı" demektir ve bu sözcük saçsız baş anlamında da kullanılır. Dizideki Caillou karakterinin saçı yoktur. Dizinin yapımcıları bu konu hakkındaki soruları resmî sitesinde şöyle yanıtlamışlardır: Kitaptaki Caillou karakterinin yaşı, çizgi dizidekinden daha küçüktür ve bebeklerin saçları gür değildir. Diziye yapılan uyarlamada da aslı bozulmamış ve bu yüzden yaşı büyümesine karşın Caillou karakteri televiyzona saçsız olarak aktarılmıştır. Çocukların hemen hepsinde bağımlılık yapar.

Caillou: Dizideki olayların onun yaşamı etrafında aktarıldığı 4 yaşındaki erkek çocuk. Genellikle kırmızı yakalı sarı bir tişört ve mavi bir şort giyer. Sarı çorapları ve kırmızı ayakkabıları vardır. Saçsızdır.

Doris: Caillou'nun annesi. Caillou bir şeye gereksinim duyduğunda, annesi yetişir. Sekreterlik yapar.

Boris: Caillou'nun babası. Babacan ve iyi yürekli biridir ancak tamir işlerinde çok yetenekli olduğu söylenemez. Tamir etmeye çalıştığı şeylerden pek bir hayır gelmez.

Rosie: Caillou'nun kız kardeşi. Caillou'dan 2 yaş kadar küçüktür.Yani oda anne karnında fakat iki yıl daha küçük. Saçları turuncudur. Bazen ağabeyi Caillou'nun başına işler açar.

Büyük anne: Boris'in annesi ve Caillou'nun babaannesi. Caillou'nun sorunlarına yaratıcı çözümler üretir.

Büyük baba: Boris'in babası ve Caillou'nun dedesi. Caillou'yu gezmeye götürür ve onunla ilgilenir.

Gilbert: Caillou'nun çok değerli kedisidir.

Fragman: